نرده شیشه ای

نرده شیشه ای

ویژگی های نرده شیشه ای

نرده های فلزی رطوبت را در خود راه می دهند و هیچ مقاومتی در برابر آن ندارند. همچنین، این نرده ها در برابر ضربه می توانند آسیب پذیر باشند. اما نرده شیشه ای علاوه بر اینکه زیبایی خیره کننده ای دارد و نور را بیشتر عبور می دهد، مقاومت بالایی نیز دارد و هرگز رنگ آن از بین نمی رود. از نرده شیشه ای می توان در مناطق شرجی، گرمسیر، خشک و سرد و در دماهای مختلف استفاده نمود. نرده شیشه ای به شکل ضد آب، ضد خش و ضد زنگ ساخته می شود. رنگ نرده شیشه ای تغییر نمی کند و شکل خود را نیز از دست نمی دهد. تنها ممکن است لک بگیرد که آن هم با شیشه شور و در حد یک دقیقه پاک خواهد شد. نرده شیشه ای موجب زیباتر شدن ساختمان و راه پله ها می شود و نمای بسیار بسیار زیباتری به آن می دهد. 

استفاده از نرده شیشه ای در دکوراسیون داخلی

نرده شیشه ای در داخل ساختمان ها به عنوان محافظ پله ها بکار می رود و می تواند کارایی بالایی داشته باشد. در نمای داخلی ساختمان می توان پله ها را نیز به همراه نرده شیشه ای، شیشه ای کرد تا زیبایی نمای داخلی دو چندان شود. پله های شیشه ای بسیار مقاوم و محکم هستند و می توانند وزن بالایی را تحمل کنند.
از نرده شیشه ای می توان به عنوان جدا کننده فضاها استفاده کرد. در مکان های گوناگون مانند سازمان ها، ارگان ها و کمپانی ها می توان از نرده شیشه ای برای پارتیشن بندی فضاها استفاده کرد. این روش فواید بسیاری به همراه دارد. به عنوان مثال ارتباطات درون شرکتی خیلی راحت تر برقرار می شود و نظارت مدیران شرکت بر  پرسنل بسیار راحت تر می شود. 

مزایای نرده شیشه ای

از زمان های قدیم تا به امروز نرده به عنوان وسیله ای ایمن استفاده فراوانی در بسیاری از مکان ها داشته و دارد. نرده نیز مانند سایر صنایع با پیشرفت جامعه روز به روز دارای تنوع بیشتری شده است. تا چند سال پیش اکثر نرده ها از جنس فلز (آلومینیوم، آهن و…) و هم چنین چوب بوده اند؛ اما امروزه نرده های شیشه ای بسیار پرطرفدار هستند و اهمیت بسیار بالایی در صنعت دارند. نرده شیشه ای می تواند علاوه بر ایجاد فضایی ایمن، موجب زیبایی آن مکان نیز شود. نرده شیشه ای در فضاهای گوناگونی مانند پله ها، بالکن ها و.. کاربرد دارد. به کمک نرده شیشه ای و نرده استیل می توان ظرافت و استحکام را در محیط هایی هم چون راه پله ها به وجود آورد. استفاده ترکیبی از نرده شیشه ای و استیل، مدت ماندگاری آن را افزایش می دهد. از مزایای نرده شیشه ای می توان به راحتی تمیز کردن آن و هم چنین زیبایی و شفافیت آن اشاره کرد. نرده استیل به کار رفته در این ترکیب بر اثر سایش و خوردگی دچار آسیب نمی شود. به طور کلی نرده های شیشه ای دارای مزایای زیر هستند:
•    لوکس و زیبا : نرده های شیشه ای جایگزینی مناسب برای نرده های فلزی و چوبی هستند.
•    شفاف بودن شیشه ها : این ویژگی از شیشه موجب می شود، فضاهای داخل، نور گیری بهتری داشته باشند و آن مکان روشن تر شود.
•    مستحکم و ایمن بودن : جنس شیشه های به کار رفته در نرده شیشه ای، سکوریت نشکن است که مقاومت بالایی دارند.